LOF Frederikssund - Aftenskole, kurser og foredrag
Kornvænget 99, Frederikssund
LOF på FacebookBarnevognstræning i det fri henvender sig til mor på barsel. Vi træner med dejlig udsigt over havnen - og du kan have baby med i barnevognen!
Træningen foregår i det fri med barnevognen og medbragt liggeunderlag samt tæppe - og det du plejer at have med, når du skal ud med den lille.
Vi begynder med at få lidt sved på panden, og herefter laver vi yoga med skønne stræk, som er gode til at løsne spændinger fra bl.a. at amme, give flaske og bære på din baby.
Lokation:
Vi mødes ved pladsen tæt på indgangen til Apoteket/Føtex ved havnen centralt i Frederikssund, hvor der er mulighed for alsidig træning.
Bemærk: Du kan starte 6-8 uger efter en ukompliceret fødsel - og helst også efter efterfødselstjek hos lægen.
Vi har også mange andre spændende onlineaktiviteter i LOF, dem finder du på www.lof.dk/online
Frederikssund Havn foran Føtex,