Undervisere

De bedste aftenskoleundervisere i Sorø og omegn

Akvarelmaler 

Aleksander Marian Krylow

foredragsholder 

Anette Voss

 

Ania Due Klitte

Foredragsholder 

Anja Ringgren Lovén

Tegner/grafiker 

Annemette Bramsen

Tango + Coach 

Anne Stæhr

varmtvandsunderviser - sundhedskonsulent - positiv psykologicoach 

Anne Thomsen

Ærøsokker 

Birgit Køning

Coach, Supervisor og Mindfulness-isttruktør 

Birthe Hansen

yoga underviser 

Catrine Hegelund

 

Christina Rose

 

Cindy Colbe

Yoga underviser 

Ditte Buur Bækgaard

Ergoterapeut og certificeret stimulastik instruktør. 

Ditte Maria Seyler Kvist

Varmtvandstræning 

Dorthe Lapain

Sløjdunderviser 

Flemming Melchior Dahl

Yoga underviser 

Gitte Mechlenburg Nielsen

Væver 

Grethe Rasmussen

Svensk underviser 

Gunnar Sagnell Larsson

Foredragsholder 

Hans Jørgen Bonnichsen

Filmnørd 

Hans Eberholst

Foredragsholder 

Hans Nielsen

Fysioterapeut 

Heidi K. Didriksen

Knipleunderviser 

Helle Schultz

 

Irene Halling

Afspændingspædagog 

Jacob H. Lund

Fotograf 

Jakob Vind

 

Jeanette Christensen

 

Jeanette Christensen

Dipl.uddannet i kirkemusik. (Det Jyske Musikkonservatorium) Cand.mag. i musik, bifag i sang. 

Jesper Fink-Jensen

ordstyrer EU 

Jonas Christoffersen

Guitar underviser 

Jørgen Vistoft Helmer

Afspændingspædagog Dap 

Karen Regine Møller

Biavler 

Kim Jacobsen

Engelsk underviser 

Kristin Haulik

Jægersoldat - foredragsholder 

Lars Møller

Italiensk underviser 

Lars Sjørslev

 

Lasse Lee

Bevægelse i Kroppens Hus 

Lilli Bergmann

Underviser i: Walk No Talk 

Lillibeth Bjørklund

Murer og foredragsholder. 

Lindy Aldahl

KOL underviser Ergoterapeut 

Lisbeth Frank

Yoga & Pilates underviser 

Ljiljana Mitrovic

Fysioterapeut 

Louise Marie Holst-Sørensen

Cai Thi & Qi Gong + Orkesterleder 

Malene Thastum

Pensionsrådgiver 

Margit Kristiansen

 

Marriane Mathilde Siff Beyer

 

Merethe Catharina Stens Greisaw

 

Mette Ege Würtzen

 

Mette Bech-Nielsen

Indretnings arkitekt 

Mette Skjoldan

Væver 

Mia Marquard

Varmtvandstræning 

Morten Christian Christensen

foredragsholder 

Morten Voss

Tango - underviser 

Niels Søe

 

Nils Pico Andersen

underviser i Kangoo Jumps 

Noemi Jitea Rakosi

Foredragsholder 

Peter Sloth

 

Pia Skødt Larsen

 

Pia Sterregård

Foredragsholder + tidligere fodboldspiller 

Preben Elkjær

Foredragsholder om klimaforandring. 

Rasmus Thirup Beck

Ergoterapeut 

Rebekka Rom

Bevægelse i Kroppens Hus 

Susanne Knudsen

Danse Fitness 

Synje Spånager Sommerkilden

Stimuleg + efterfødsel + yoga 

Tine Louise Rossing Petersen

Underviser 

Tove B. Bruun

Klaverunderviser 

Victoria Larsen

Spansk + grøn mad. 

Vinca Haugum

 

Zabrina Natasja Kondrup