Yoga med Meiya i Slagelse

Lær solhilsen og andre klassiske yogastillinger

I yogaundervisningen med Meiya arbejdes der med alle former for yogastillinger, både dynamiske og statiske.

Vi arbejder med aktiv udstrækning og styrketræning med fokus på en sund ryg for at skabe en stærk, balanceret og fleksibel krop.
Vi træner en korrekt justering for at sikre en bedre kraftfordeling omkring de vigtigste vægtbærende kropsdele. Vi arbejder også med kropsholdning med stor præcision for at finde styrken i vores indre kerne.

Under træningen og i strækkene dyrker vi intelligent bevægelse og vejrtrækning, som vi kan tage ud fra vores yogamåtte og ind i vores daglige liv.

Hver undervisningsgang afsluttes med en kort guidet afspænding.

Praktisk info

10 mødegange.

Du er velkommen til at tage egen træningsmåtte med, hvis du ønsker dette. Som altid SKAL du medbringe tæppe eller stort håndklæde til at lægge på vores madreasser, når de benyttes – af hygiejnemæssige årsager.

Undervisningen foregår på Østre Skole, Skovsøgade 10, 4200 Slagelse - i bygning F.
Se lokale under faneblad Mødegange eller i din tilmeldingsbekræftelse. 

Nummer
251145 - Yoga med Meiya i Slagelse
Første mødegang
torsdag den 06.02.25 kl. 19:00 - 20:30
Undervisere
Adresse

Østre Skole, Skovsøgade 10, 4200 Slagelse

Se på kort

Mødegange
10
Ny pris (hold er startet)
Almen
DKK 255,00 850,00