LOF Holstebro, Struer og Lemvig
Lavhedevej 32, 7500 Holstebro
LOF på FacebookHold dig i form med motion i det varme vand
Kom og vær med til en sjov og effektiv træning i det dejligt varme vand! Dette kursus er designet til at hjælpe dig med at holde dig i form, mens du nyder godt af vandets beroligende og helbredende egenskaber. Det varme vand varmer dine muskler og led op, hvilket gør det lettere at udføre øvelserne, samtidig med at det reducerer belastningen på dine led betydeligt.
I hver træning arbejder vi alle muskelgrupper igennem – ofte ved hjælp af forskellige redskaber. Øvelserne varierer i sværhedsgrad, så alle, uanset niveau, kan få udfordring og samtidig få arbejdet kroppen godt igennem.
Er du nervøs for vandet? Du er selvfølgelig velkommen, selvom du måtte have vandskræk. Vandet er lavt nok til, at du kan stå hele tiden, og for dem, der ønsker en større udfordring, er der mulighed for at træne i det dybere område.
Holstebro Svømmecenter/Enghaven, Varmtvandsbassinet, 7500 Holstebro ()