Saunagus og Mindfulness - Retreat den 27/12-25

Jule Saunagus
Jette Skagen.jpg

Underviser

Jette Christensen

Saunagus og Mindfulness - Retreat den 27/12-25

- sanselig og afslappende

🔥 Få mere energi og mindre stress med saunagus, fjordbadning, åndedræt og lidt mindfulness.

Tag med på en rejse mod fornyet velvære og indre ro - en total afslappende og energigivende oplevelse!

I en unik to-timers saunagus med 3 sessioner af ca. 12 minutter kan du genopfriske krop og sind gennem en kombination af saunaens varme, behagelig badning i fjorden, beroligende åndedrætsøvelser og enkelte mindfulnessøvelser – en helhedsoplevelse af velvære og afslapning.

💨 Nyd en terapeutisk saunaoplevelse med æteriske olier, der skaber en afslappende og aromatisk damp. Føl varmen, løsn spændinger i kroppen og skab ro i sindet.

😮‍💨 Fokuser på din vejrtrækning gennem guidede åndedrætsøvelser, der hjælper med at reducere stress og fremme mental klarhed.

🧘‍♀️ Undervejs har vi en mindfulnessøvelse, der hjælper dig med at finde indre ro og øge din bevidsthed om nuet.

💦 OBS! Drik gerne rigeligt med vand i løbet af dagen i små slurke, da du vil svede rigtig meget væske ud i saunaen.

Bemærk: Dyp og badning i havnebadet er på EGET ansvar. Der er 1 meter dybt inden for indhegningen foran saunaen. Der er 5 meter dybt uden for indhegningen i fjorden.

LOF har flere gode workshops/weekendkurser, som er værd at køre efter. Se vores weekendkurser her:

Indlæser frie pladser...

Betal med

Priser

Almen

DKK 205,00

Info

Nummer

252199

Første mødegang

lørdag 27.12.2025, kl. 15.30

Adresse

Frederikssund Havnebad, Sydkajen 22, 3600 (Frederikssund Havnebad)

Cookie deklaration



Titel mangler

Besked mangler

Velkommen

Log ind med din email