Trim i varmtvandsbassin med fysioterapeut Camilla Qwist i Slagelse Svømmehal
Trim i varmtvandsbassin med fysioterapeut Camilla Qwist i Slagelse Svømmehal
Få pulsen op og styrk alle kroppens muskler
Har du lyst til at opretholde din fysik, forbedre din styrke og velvære, eller har du behov for genoptræning efter skader eller skavanker? Vores skånsomme vandtræning med maskiner er den perfekte løsning for dig.
Træningen foregår i vand, hvilket giver en skånsom belastning på sener, led og muskler. De hensyntagende bevægelser styrker alle væsentlige muskelgrupper uden at overbelaste kroppen – ideelt for både dem, der ønsker at opretholde deres fysik, forbedre deres form, eller dem der har behov for særlig hensyntagen.
Det er både motiverende og sjovt at deltage i skånsom træning på hold, hvor vi bruger god musik og godt humør.. Vores forskellige redskaber – såsom løbebånd, crosstrainer, cykel, trampoliner, steps med håndvægte og elastikker – giver mulighed for individuel tilpasning og variation, så alle kan træne på deres eget niveau.
Vi arbejder med cirkeltræning i et roligt tempo, hvor der tages hensyn til den enkeltes behov og forudsætninger.
På dette hold kombinerer vi træning med maskiner, funktionel fitness, brug af skumredskaber samt yoga hen over sæsonen.
Indlæser frie pladser...
Priser
Almen
DKK 248,00 1.180,00
Info
Nummer
252164Første mødegang
onsdag 20.08.2025, kl. 19.30Adresse
Slagelse Svømmehal, Antvorskov Allé 133, 4200 (Varmtvandsbassin)