Træning i varmtvandsbassin - hensynt. m/ Mette Minor

LOF OEST, Varmtvandstraening (9).png

Underviser

Mette Minor

Træning i varmtvandsbassin - hensynt. m/ Mette Minor

- træn muskler og led i varmt vand

Træning i varmtvandsbassin er godt for dig, der har problemer i led, ryg og muskler. 

Træningen er skånsom, og du har større bevægelsesfrihed i vandet end på land.

Varmtvandstræningen foregår i et bassin med vand, som er mellem  33-34 grader varmt.

En mødegang er 45 min i det varme vand, og efter træningen er det muligt at komme i sauna,(der skal være min. 2 personer samtidig) som er inkluderet i deltagerprisen.

Holdet er et lille hensyntagende* hold, med max 10 deltagere, hvor der tages hensyn til vores små som store handicap.

"Jeg vil bare fortælle hvor glade vi er for Mette Minor til vandgymnastik om onsdagene. Hun er virkelig dygtig og kompetent 👍 Hun gør virkelig en forskel for os alle på holdet. Hun formår at rumme os allesammen, og nærmest skræddersy de øvelser som passer til os hver især"

OBS: Hensyntagende hold
Dette hold er for dig, der har behov for særlig hensyn i undervisningen og ikke kan deltage på et almindeligt hold inden for dette fagområde. Undervisningen foregår på mindre hold med mulighed for individuel vejledning i forhold til den enkeltes gener og skavanker. For at deltage skal du ved første mødegang underskrive en såkaldt ’handicaperklæring’ om behov for hensyntagende undervisning. Spørgsmål? Kontakt os på tlf. 20 28 53 43 eller mail: oest-kontor@lof.dk

Indlæser frie pladser...

Betal med

Priser

Hensyntagende

DKK 1.281,00

Info

Nummer

41261603

Første mødegang

onsdag 07.01.2026, kl. 06.30

Adresse

Ringsted Svømmehal, Teglovnsvej 46, 4100 (Varmtvandsbassin)

Cookie deklaration



Titel mangler

Besked mangler

Velkommen

Log ind med din email