Stole yoga med Renate - Hensyntagende

Stoleyoga
Renate1.jpg

Underviser

Renate Gregersen

Stole yoga med Renate - Hensyntagende

NYHED - Intro pris

Du behøver hverken at ligge på gulvet eller kunne udføre krævende yogastillinger for at få glæde af yoga. Med stoleyoga kan du styrke kroppen, forbedre balancen og finde ro i sindet – alt sammen med udgangspunkt i en stol.

Stoleyoga er et godt alternativ til traditionel yoga for dig, der ønsker en mere skånsom tilgang, hvor der ikke stilles krav om at bevæge sig mellem liggende, knælende og stående stillinger.

Undervisningen består af både siddende og stående øvelser, hvor stolen fungerer som støtte. De klassiske yogaøvelser er tilpasset, så hele kroppen arbejdes igennem på en tryg og tilgængelig måde. Øvelserne tilpasses den enkelte deltager, så alle – uanset alder og fysisk niveau – kan være med.

Vi arbejder desuden med åndedrætsøvelser og afslutter hver gang med afspænding og mindfulness.

Der er fokus på de sundhedsfremmende effekter – både fysisk og mentalt.


Indlæser frie pladser...

Betal med

Priser

Almen

DKK 500,00

Info

Nummer

262219

Første mødegang

mandag 07.09.2026, kl. 16.15 - 17.00

Sidste mødegang

mandag 30.11.2026, kl. 16.15 - 17.00

Antal mødegange

13 mødegange

Adresse

LOF Kursuscenter Faxe, Torvegade 25, 4640, Faxe (Multilokalet) Se på kort

Cookie deklaration



Titel mangler

Besked mangler

Velkommen til LOFnet

Log ind med din mail, så modtager du en engangskode.
Hvis du mod forventning ikke modtager engangskoden,
skal du kontakte lof@lof.dk