Stimuleg (2-10 måneder) med Synje Spånager i Korsør Kulturhus

For dig og baby

Har du lyst til at tumle med din baby og få inspiration til bevægelser, der stimulerer en masse af babys sanser, så kom og vær med på dette hold.

Baby får styrket følesansen, muskel/led-sansen, balancesansen, høresansen og rytmesansen, og vi tumler, leger, laver sjove øvelser og synger sange, som du vil kunne bruge derhjemme efterfølgende. Vi skaber genkendelighed og tryghed for børnene ved at gentage aktiviteterne fra gang til gang, og vi vil bruge forskellige redskaber, som understøtter stimuleringen af sanserne.

Kom og få en hyggelig time med din baby og tag noget behageligt tøj på og medbring gerne et tæppe eller dyne til din baby. 

Praktisk info

4 mødegange. OBS: Ingen undervisning i uge 7 og 8.

Har du tilmeldt dig et af vores stimuleghold eller babysvømningshold skal du være opmærksom på, at vi IKKE forhåndsreserverer din tilmelding til den kommende sæson.

Det betyder, at tilmelding sker efter først-til-mølle princippet. Det betyder også, at underviseren Synje Spånager ikke kan holde en plads til dig til næste sæson.

Ønsker du at gå flere sæsoner, kan du allerede nu tilmelde dig via hjemmesiden.
Du er selvfølgelig altid velkommen til at kontakte os på kontoret på mail: lof@lof-slagelse.dk eller på tlf.: 58 52 56 81.

Nummer
251046B - Stimuleg (2-10 måneder) med Synje Spånager i Korsør Kulturhus
Første mødegang
fredag den 07.02.25 kl. 10:45 - 11:45
Undervisere
Adresse

Korsør Kulturhus, Skolegade 1, 4220 Korsør

Se på kort

Mødegange
4
Ny pris (hold er startet)
Almen
DKK 240,00 320,00
fredag den 07.02.25
Er blevet afholdt
fredag den 28.02.25

Kl. 10:45 - 11:45

Synje Spånager

Skolegade 1, 4220 (Lille gymnastiksal)

Se på kort

fredag den 07.03.25

Kl. 10:45 - 11:45

Synje Spånager

Skolegade 1, 4220 (Lille gymnastiksal)

Se på kort

fredag den 14.03.25

Kl. 10:45 - 11:45

Synje Spånager

Skolegade 1, 4220 (Lille gymnastiksal)

Se på kort