LOF Kursuscenter Øst
Egedal-Greve-Høje Taastrup-Ishøj-Køge-Ringsted-Roskilde-Solrød
LOF på FacebookJeg er tidligere pædagog, men har nu været selvstændig yogalærer i et år. Jeg har en yogauddannelse på 200t (RYT) i Hatha og yin yoga, og jeg har derudover kursus i børneyoga.
Jeg arbejder ud fra et princip om, at yoga skal være tilgængeligt for alle, og at det derfor er mit ansvar som lærer, at sørge for, at alle føles sig godt tilpas, guidet og tilbudt variationer der passer til den enkeltes krop og behov.
Væk kroppen blidt og skab energi til din dag med vores morgenyogahold. Vi fokuserer på bløde stræk, dynamisk Hatha yoga og åndedrætsøvelser, der hjælper dig med at finde balance og ro.
Hver session afsluttes med en guidet afspænding, der giver dig ro i sindet og forbereder dig på dagens udfordringer.
Fordele ved morgenyoga:
- Øger din energi og fokus gennem dagen
- Forbedrer din kropsholdning og fleksibilitet
- Mindsker stress og skaber indre ro
- Giver en frisk start med forbedret vejrtrækning og cirkulation
Morgenyoga er en fantastisk måde at styrke krop og sind på, mens du finder overskud og velvære til resten af dagen. Kom og oplev, hvordan det kan gøre en forskel i din morgenrutine.
Solrød Idrætscenter, Tingsryd Alle 27, 2680 Solrød Strand